This web page is created within BALTICS project funded from the European Union’s Horizon2020 Research and Innovation Programme under grant agreement No.692257.
2016. gada 12. novembris
No 2. līdz 8. oktobrim divi VSRC darbinieki devās uz Mančestru, Anglijā, kur projekta BALTICS ietvaros piedalījās projekta partnera Mančestras Universitātes rīkotajā e-MERLIN interferometrijas datu apstrādes skolā „Workshop at UMAN 1” (turpmāk tekstā skola).
Skolā VSRC darbinieki ieguva lielākoties jaunas un atkārtoja esošās zināšanas par interferometrijas datu apstrādi. Skola notika 5 darba dienas, kur katrai dienai bija sagatavota programma (skat. 1. tabulu) ar teorētiskajām un praktiskajām nodarbībām, lielāku uzsvaru liekot uz praktiskajām nodarbībām. Papildus nodarbībām VSRC pārstāvji tika iepazīstināti ar Mančestras Universitāti un tās zinātniskajām aktivitātēm, piedaloties universitātes darbinieku semināros un sapulcēs, kā arī tika organizēta ekskursija uz Džodrela Benka observatoriju (Jodrell Bank Discovery Centre) kompleksu, kur VSRC pārstāvjus iepazīstināja ar vairākiem dažāda izmēra teleskopiem un pārējo observatorijas kompleksu.
Skolā prezentācijas lasīja un praktiskos uzdevumus vadīja vairāki zinātnieki no Mančestras Universitāte. Visu skolas norises laiku Mančestras Universitāte bija norīkojusi VSRC darbiniekiem vienu atbildīgo – Havjēru Moldonu (Xavier Moldon), kurš rūpējās par to, lai apgūtā teorētiskā un praktiskā daļa būtu konsekventa, secīga un VSRC darbiniekiem saprotama.
Īss katra temata raksturojums.
2. e-MERLIN datu kalibrēšana:
3. Attēlveide:
4. Ekskursija uz Džodrela Benka observatorijas kompleksu:
Apmācību dalībnieki visaugstāk novērtēja Mančestras Universitātes pārstāvju un, jo sevišķi – skolas vadītāja Havjēra Moldona profesionalitāti un ieinteresētību apmācību rezultātā, jo pateicoties tai VSRC darbiniekiem bija iespēja saņemt izsmeļošas atbildes uz visiem jautājumiem un izprast e-MERLIN interferometrijas datu apstrādes principus; visas izpildāmās komandas tika paskaidrotas, kas apmācību dalībniekiem ļāva izprast datu apstrādes principus detalizēti, vispusīgi un padziļināti.
Paralēli aktuālajai skolas programmai atsevišķās sarunās ar Mančestras Universitātes pārstāvjiem tika saskaņoti nākamo projekta aktivitāšu jautājumi, piemēram, tuvākais plānotais VSRC darbinieku apmaiņas brauciens uz Mančestras Universitāti.
Apmācību rezultātā:
Var rekomendēt skaitļošanas klāsterī izdalīt resursus radioastronomisko datu uzglabāšanai un apstrādei gan treniņu nolūkā, gan projektu īstenošanai.
Vairāk par projektu BALTICS skatīt šeit
E-pasts: virac@venta.lv
Tālrunis: +37163629656
Ekskursijas: +37129230818
Inženieru iela 101, Ventspils, LV-3601
Paldies par ziņu.
Mēs ar jums sazināsimies cik drīz vien iespējams.
Atvainojiet, ir notikusi kļūda.
Diemžēl ziņu nosūtīt neizdevās.
Lūdzu mēģiniet vēlreiz, vai sūtiet ziņu uz virac@venta.lv