This web page is created within BALTICS project funded from the European Union’s Horizon2020 Research and Innovation Programme under grant agreement No.692257.
2022. gada 14. septembris
28. septembrī notiks sesija “Prospects for Latvian space science and technology to fulfill UN Space Agenda 2030” Latvijas laikā no 16:00 līdz 19:00. Šī sesija tiek veidota sadarbībā ar IZM, EM, Latvijas Kosmosa Rūpniecības asociāciju, Latvijas Universitātes Astronomijas institūtu, Ventspils Starptautisko Radioastronomijas centru, un LU Nacionālo zinātnes platformu FOTONIKA-LV.
Patlaban notiek ārkārtīgi straujš progress kosmosa pētniecībā un komerciālā kosmosa attīstībā. Satelītu skaits Zemes orbītā desmitkāršosies komunikācijai, zemes novērošanai, un navigācijai. Par nākamajiem gadiem sagaida, ka astronauti, ieskaitot sievietes, brauks uz Mēness, būvēs ciematus, un viedos tehnoloģijas kā izmantot resursus, kas atrodas uz Mēness. Nav skaidrs vai atveras bezprecedenta cilvēcei dēku laikmets kosmosā, vai augošie riski -pandēmijas, klimata maiņa, karš, vai kosmosa draudi - izslēgs to.
Latvija piedalās kosmosa tehnoloģiju attīstībā, kas rada labākus dzīves apstākļus cilvēkiem uz Zemes, un Latvijas trīs observatorijas ir nopietni dalībnieki starptautiskās kosmosa pētniecības organizācijās pētniecībā, ar nozīmīgu kapacitāti astrofizikā, radioastronomijā, kosmosa fotonikā, un satelītu lāzeru lokācijā. Latvijā ir nozīmīga kosmosa aktīvistu kustība, kas iesaista studentus un publiku ar vadošiem pētniekiem, kuri piedalās kosmosa pētniecības misijās uz Marsu un tālākām planētām.
ANO Kosmosa programmas (“Space Agenda 2030”) tēma ir, ka kosmosa zinātnes un tehnoloģijas iespējo ANO ilgtspējīgās attīstības mērķu sasniegšanu. Šī sesija apskatīs, kā Latvija īstenos “Space Agenda 2030” nacionālā līmenī.
Runātāji sesijā ir:
Sesija notiks 30. septembrī, Latvijas laikā no 12:00 līdz 15:00. SSUNGA77 pieprasa, ka visiem runātājiem un klausītājiem jābūt reģistrētiem konferencē, ko var darīt šeit - https://ssunga77.sched.com/ . Latvijas kosmosa sesija ir atrodama šeit.
Vairāk par SSUNGA77 organizētām sesijām
Mērķis katrā RFC organizētā sesijā ir veicināt skaidrāku valsts vai nozares politiku, kas veicināt efektīvāku darbību globālo ANO mērķu sasniegšanai un ar to celt cilvēku labklājību pasaulē. Konferenci atklās ANO namā Ņujorkā 13. septembrī 11:00 – 12:00 (EDT).
RFC organizētās sesijas:
Divas sesijas ir saistītas ar Latviju:
Viena sesija ir saistīta ar Krievijas kara sekām uz Ukrainas zinātni un tā globālās konsekvencēm.
Par Rīgas Fotonikas centru
Biedrība dibināta 2015. gada jūlijā, lai veicinātu gaismas zinātnes un fotonikas tehnoloģijas attīstību Latvijā. RFC ir labdarības status ar labdarības jomu veicināt zinātni iesaistot universitātes, augstās tehnoloģijas firmas, NVO, un valsts iestādes zinātnes veicināšanas procesā. RFC tika reģistrēta kā zinātniskā institūcija 2021. gadā ar nodomu veikt un veicināt zinātniskus pētījumus ar sadarbības partneriem Latvijā un ārvalstis. RFC darbība tiek finansēta no biedru brīvprātīgo darbu, mecenāta ziedojumiem, un zinātnisko projekta grantiem. Ar RFC labdarības statusu mecenāta ziedojumus var atvilkt no nodokļiem. RFC bankas konts ir LV28HABA0551031450987. Ziedojumi virs 500 eiro tiek veikti ar līgumu ar mecenāta.
Vidvuds Beldavs, Valdes priekšsēdētājs
info@rigaphotonicscentre.org
E-pasts: virac@venta.lv
Tālrunis: +37163629656
Ekskursijas: +37129230818
Inženieru iela 101, Ventspils, LV-3601
Paldies par ziņu.
Mēs ar jums sazināsimies cik drīz vien iespējams.
Atvainojiet, ir notikusi kļūda.
Diemžēl ziņu nosūtīt neizdevās.
Lūdzu mēģiniet vēlreiz, vai sūtiet ziņu uz virac@venta.lv