This web page is created within BALTICS project funded from the European Union’s Horizon2020 Research and Innovation Programme under grant agreement No.692257.
2019. gada 9. janvāris
Gada nogalē Ventspils Augstskolas (VeA) Inženierzinātņu institūts “Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas centrs” (VSRC) ar svinīgu ceremoniju atklāja virtuālo astronomijas enciklopēdiju.
13. decembra svinīgo pasākumu atklāja VSRC direktors Valdis Avotiņš, ar lepnumu, stāstot par paveikto un vēl plānoto. Šobrīd virtuālā enciklopēdijā ir pieejamas 36 no 48 tēmām par Saules sistēmu. Drīzumā būs arī pieejamas arī tēmas par kosmosa izpēti un apguvi, kā arī Tālo kosmosu. Enciklopēdijas mērķis ir iepazīstināt gan mazus, gan lielus par dažādām astronomijas tēmām latviešu valodā, jo mūsdienās liela daļa informācijas ir pieejamas tikai angļu valodā. Arī VeA rektors Kārlis Krēsliņš atzinīgi vērtēja gan paveikto un plānoto, jo kopumā paredzētas 100 dažādas tēmas astronomijas nozarē.
Virtuālo astronomijas enciklopēdiju sagatavojusi Anna Gintere no SIA “StarSpace”, kura svinīgajā atklāšanā prezentēja kāpēc darbojas astronomijas nozarē un kā tas iesākās. Lai arī kā pirmo izglītību Anna apguva medicīnu un pēc tam datorzinātnes, viņa jau ilgi interesējusies par kosmosu, astronomiju un zvaigznēm. Pasākums pulcēja gan pētniekus, gan studentus un fizikas skolotājus no Rīgas Tehniskās universitātes, Liepājas 6. vidusskolas, Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas un Ventspils Augstskolas.
Pasākumu iemūžināja Kurzemes televīzija:
Virtuālā astronomijas enciklopēdija pieejama VSRC mājaslapā - šeit!
E-pasts: virac@venta.lv
Tālrunis: +37163629656
Ekskursijas: +37129230818
Inženieru iela 101, Ventspils, LV-3601
Paldies par ziņu.
Mēs ar jums sazināsimies cik drīz vien iespējams.
Atvainojiet, ir notikusi kļūda.
Diemžēl ziņu nosūtīt neizdevās.
Lūdzu mēģiniet vēlreiz, vai sūtiet ziņu uz virac@venta.lv