Šā gada 9. Janvārī Ventspils Augstskola parakstīja sadarbības līgumu ar Swedish Space Corporation (SSC), kas ir viens no vadošajiem, globālajiem augsto kosmosa tehnoloģiju pakalpojumu uzņēmumiem, ar kuru sadarbību uzsāks Ventspils Augstskolas inženierzinātņu institūts “Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas Centrs”.

Swedish Space Corporation ir vairāk kā 50 gadu pieredze pilnā kosmosa tehnoloģiju pakalpojumu spektrā, no iespēju izpētes projektiem, līdz tiešajiem pakalpojumiem kosmosa industrijā. SSC pieder Zviedrijas Valdībai un šobrīd darbojas trīs galvenajos virzienos: zinātnes & derīgās kravas nogādāšanas orbītā pakalpojumi, satelītu Zemes bāzes staciju tīkla pakalpojumi un satelītu darbības nodrošināšanas & inženiertehniskās izstrādes pakalpojumi. Plašāka informācija pieejama mājaslapā: https://www.sscspace.com/

Sadarbības mērķis ir apvienot VSRC un SSC kompetences, lai kopīgi strādātu pie VSRC radioteleskopu RT-16 un RT-32 adaptēšanas duālam pielietojumam radioastronomijā un tālā kosmosa komunikācijās, tādējādi radot iespēju antenu starpdisciplināram pielietojumam.