Blog Layout

Projekta ATVASE ietvaros notika JIV-ERIC nacionālā konsorcija valdes sēde un darba seminārs

maijs 23, 2022

2022. gada 18. maijā, projekta Nr. 1.1.1.5/18/I/009 “Atbalsts Ventspils Augstskolas starptautiskās sadarbības projektu sagatavošanai pētniecībā un inovācijās (ATVASE)” ietvaros, notika JIV-ERIC nacionālā konsorcija valdes sēde un darba seminārs.

JIV-ERIC nacionālā konsorcija valdes sēdē un darba seminārā piedalījās pārstāvji no Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūta “Ventspils Starptautiskā Radioastronomijas centrs” (VSRC), Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU).

JIV-ERIC nacionālā konsorcija valdes sēdē VSRC direktors Aleksejs Klokovs informēja klātesošos par JIV-ERIC programmas plānu 2022. gadā, plānotajām personāla izmaiņām konsorcija dalībnieku sastāvā, kā arī par aktualitātēm saistībā ar notikumiem Ukrainā, rezultējoties ar jebkāda veida sadarbības pārtraukšanu ar Krieviju, kā ietvaros, darba organizēšanā netiek izmantotas 3 esošās stacijas to atslēguma dēļ. Valdes sēdes laikā tika informēts arī par aktualitātēm laika grafikā LOFAR 2.0 ieviešanā. Valdes sēdes ietvaros Aleksejs Klokovs informēja par projekta “ATVASE” ietvaros esošajām aktivitātēm: 2022. gada 13.-17. jūnijā notiekošo LOFAR Family Meeting 2022 Vācijā, Ķelnē, kurā piedalīsies VSRC vadošais viespētnieks Jesus Alberto Cazares Montes kā zinātniski organizatoriskās komitejas pārstāvis, kā arī, par 15th European VLBI Network Symposium and EVN Users Meeting, kas norisināsies 11.-15. jūlijam, un tajā ar ziņojumiem piedalīsies VSRC vadošais pētnieks Ivars Šmelds un pētnieks Artis Aberfelds. 
Papildus tam, valdes sēdes ietvaros tika apspriestas aktualitātes kopīgo maģistrantūras un doktorantūras studiju programmu plānošanā, sadarbībā ar RTU un LU. 

Kā svarīgu momentu, Aleksejs Klokovs atzīmēja JIV-ERIC ietvaros realizējamo nacionālā mezgla esošās aktualitātes un plānotās, kā piemēram, nacionālā konsorcija partnerības plāna attīstību ar jaunu sadarbības partneru iesaisti. 

Darba semināru atklāja VSRC astronomijas un astrofizikas nodaļas vadošais pētnieks Vladislavs Bezrukovs, kurš sniedza informāciju par VSRC radioastronomiskajiem novērojumiem 2022. gadā. 

VSRC direktors un vadošais pētnieks Aleksejs Klokovs kopā ar astronomijas tehniķi Jāni Šteinbergu un Vladislavu Bezrukovu ziņoja par VSRC “ERA Chair”, “Radioblocks” un “RACOBEU” projektu pieteikumiem HORIZON Europe programmām. 

Turpmākais ziņojums sekoja no VSRC astronomijas un astrofizikas nodaļas pētnieka Arta Aberfelda, kurš prezentācijas laikā informēja par kosmiskajiem māzeru pētījumiem. 

RTU ETF Telekomunikāciju institūta pārstāvis Andis Supe stāstīja par efektīvi apvalkā pumpētu šķiedru pastiprinātājiem telekomunikāciju sistēmām. 

Seminārā piedalījās arī RTU Ģeomātikas katedras vadītājs un IUGG Latvijas nacionālās komitejas prezidents Jānis Kaminskis, kurš sniedza pārskatu par globālās ģeodēzijas novērošanas sistēmas pieaugošo lomu reģionālā skatījumā. 

JIV-ERIC nacionālā konsorcija darba semināra noslēdza LU Astronomijas institūta zinātnieks un Baldones observatorijas vadītājs Ilgmārs Eglītis ar ziņojumu par Saules sistēmas mazo ķermeņu optisko pētījumu perspektīvām Baldones observatorijā.

Darba seminārs un valdes sēde notika attālinātā režīmā, izmantojot ZOOM tiešsaistes platformu, tādējādi darba semināram varēja pieslēgties ikviens interesents.



Projekta “Atbalsts Ventspils Augstskolas starptautiskās sadarbības projektu sagatavošanai pētniecībā un inovācijās (ATVASE)” (projekta Nr. 1.1.1.5/18/I/009)   kopējās izmaksas ir 262 751,76 euro un plānotais Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda apjoms ir 85,00% no attiecināmajiem izdevumiem – 223 339.00 euro, un valsts finansējuma apjoms ir 15% no attiecināmajiem izdevumiem – 39 412.76 euro

Share by: