Par godu Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) 25.gadu jubilejai un jaunā objekta – LOFAR-LATVIA antenu lauku atklāšanai, no 28.oktobra līdz 2.novembrim katru dienu, no plkst. 10.00-15.00, Irbenes radioteleskopu kompleksā būs gaidīts ikviens interesents!

Atvērto durvju dienu ietvaros būs iespēja bez maksas apskatīt radioteleskopu kompleksu – 32 metru diametra parabolisko antenu un tās infrastruktūru, izstaigāt 700 metrus garo pazemes tuneli, kas savieno radioteleskopus, apskatīt RT-8 torni, kurā izvietota ekspozīcija par antenu RT-16 un RT-32 vēsturisko darbību Padomju savienības laikā, un tam blakus 16 metru diametra antenas šķīvi, kurš novietots uz zemes un pieejams interesentu apskatei, kā arī jaunatvērto LOFAR-LATVIA antenu lauku.

Īpaši aicinām skolēnus izmantot iespēju apmeklēt Irbenes radioteleskopu kompleksu, lai redzētu kādasprofesionālās izaugsmes iespējas nākotnē var sniegt šāda infrastruktūra.

Informējam, ka apmeklējot ekskursiju Irbenes radioteleskopu kompleksā mobilajiem tālruņiem jābūt izslēgtiem vai ieslēgtiem lidmašīnas režīmā, jo tiek veikti starptautiskie EVN (European VLBI Network) mērījumi.

Obligāta pieteikšanās grupām sākot no desmit cilvēkiem! Pieteikties varat rakstot: infovirac@venta.lv vai zvanot pa tālr. 29230818