Blog Layout

VSRC vadošais pētnieks piedalīsies starptautiskajā zinātniskajā konferencē Ķīnā

jūn. 04, 2019

Laikā no š.g. 10. līdz 14. jūnijam Čžeczjanas universitātes (Zhejiang University) telpās Hančžovā, Čžeczjanas provincē, Ķīnā notiks starptautiska konference “The 18th Electromagnetic and Light Scattering Conference” (ELS-XVIII). Tajā piedalīsies arī Ventspils Augstskolas (VeA) Inženierzinātņu Institūta “Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas Centrs” (VSRC) un ERAF projekta Nr. 1.1.1.1/16/A/213 “Starpzvaigžņu vides fizikāli ķīmisko procesu pētījumi” (ASTRA) vadošais pētnieks Dr.phys. Juris Freimanis, kura piedalīšanās konferencē notiek ar minētā ERAF projekta atbalstu.

Šī būs jau 18. konference analoga nosaukuma konferenču virknē, kuras kopš 1996. gada notiek dažādās pilsētās un dažādos kontinentos. Konferenču virknes galvenais iedvesmotājs ir izcilais teorētiķis Dr. Mihailo Miščenko, kurš par zinātnieku kļuva dzimtajā Ukrainā, bet kopš 1992. gada strādā ASV, Ņujorkā, NASA Godārda kosmisko pētījumu institūtā (Goddard Institute for Space Studies). J. Freimanis savulaik ir piedalījies šīs virknes 11. konferencē Anglijā, Hetfīldā (Hatfield), 2008. gadā, kā arī 14. konferencē Lillē, Francijā, 2013. gadā.

Kā ierasts, arī gaidāmā 18. konference būs ļoti plaša. Zinātniskajā programmā iekļauts 101 mutisks ziņojums (no tiem 10 ielūgti pārskati un ziņojumi) un 37 stenda referāti. Ļoti plaši pārstāvēta Austrumāzijas (Ķīnas, Korejas un Japānas) zinātne, bet būs arī diezgan daudz dalībnieku no Rietumeiropas un Krievijas, un vairāki dalībnieki no ASV. Spriežot pēc dalībnieku uzvārdiem, no Austrumeiropas valstīm būs labākajā gadījumā tikai daži cilvēki, un no Baltijas valstīm J. Freimanis būs vienīgais dalībnieks.

Konferencē J. Freimanis nolasīs mutisku ziņojumu: J.Freimanis, R.Peženkovs. Monte Carlo code and modelling of polarized radiative transfer in the envelopes of post-AGB objects, kas ir sagatavots projekta “ASTRA” ietvarā. Ziņojumā tiks pastāstīts par izveidoto programmatūru, kas ļauj skaitliski modelēt starojuma daudzkārtējo izkliedi neregulāras formas un morfoloģijas apzvaigžņu gāzu-putekļu apvalkā.

Citi autori konferencē nolasīs daudzus interesantus ziņojumus, kas, tāpat kā neformālās tikšanās un sarunas ar kolēģiem, var dot būtiskas konkrētas ierosmes turpmākiem pētījumiem gan projektā Nr. 1.1.1.1/16/A/213 “Starpzvaigžņu vides fizikāli ķīmisko procesu pētījumi” (ASTRA), gan nākamajos zinātnisko pētījumu projektos.

Vairāk par konferenci: http://www.els-xviii-2019.org/
Share by: