Vērtīga pieredze, interesantas aktivitātes un koleģiāla sadarbība! Gints un Dāvids – Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra (VSRC) jaunie, zinošie un zinātkārie speciālisti savas ikdienas gaitas un darba pienākumus nomainīja pret vērtīgu pieredzi mācībās Viļņā, pilnveidojot zināšanas, kā arī attīstot elektronikas testēšanas pakalpojumus Ventspils Augstskolā (VeA).

Viens no šo apmācību galvenajiem mērķiem bija uzzināt, kā VeA zinātniskais institūts (VSRC) var attīstīt un veidot sadarbību ar industriju, tādējādi, pārnesot savas zināšanas un uzkrāto kompetenci komersantu produktu izstrādē. Šāda sadarbība ir ne tikai būtiska komersantam gūstot vērtīgus padomus un zināšanas, bet arī VeA, jo tas ļauj labāk saprast tirgus dinamiku, metodes un vietas, kurās tautsaimniecība saskaras ar problēmām, zinātniekiem mēģinot tās atrisināt.

No 2018. gada 6. novembra līdz 7. novembrim jaunie speciālisti Dāvids Egle un Gints Dreifogels apguva dažādas iemaņas – mērījumu pareizu un precīzu veikšanu, testēšanas metodoloģijas apguvi un komunikāciju ar klientu, lai attīstītu savas zināšanas testēšanas pakalpojumu sniegšanā, u.c.

Bildes no apmācībām Viļņā.

Apmācības notika VeA īstenotā projekta “Laboratory network for testing, characterisation and conformity assessment of electronic products developed by SMEs” jeb “TEST-4-SME” (projekta nr. #R040) ietvaros, kas tiek līdzfinansēts no Eiropas reģionālās attīstības fonda līdzekļiem Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas ietvaros.