Otrdien, 2020. gada 7. janvārī, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tika atklāta izstāde #ZinātneLatvijai.

Lai cildinātu Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību, Izglītības un zinātnes ministrija jau trešo gadu veido izstādi par 12 mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem. Izstādes interaktīvie portreti ļauj ielūkoties personiskos video stāstos un tuvāk iepazīt katru zinātnieku un viņa pārstāvēto zinātnes nozari.

Izstādē piedalīsies Ventspils Augstskolas pētnieks, fiziķis Artūrs Vrubļevskis. Latvijas attīstības pamatā ir jaunu zināšanu radīšana un prasme tās lietpratīgi izmantot. Zinātnieki ir tā sabiedrības daļa, kas ar savu nerimstošo zinātkāri, pastāvīgo interesi, aizrautīgo degsmi un ambīcijām attīsta mūsu zināšanu kultūru. Uzkrātās zināšanas veido mūsu pasaules izpratni un veicina nemitīgu pašattīstību un valsts ilgtspējīgu attīstību.

Ar izstādes #ZinātneLatvijai palīdzību Izglītības un zinātnes ministrija vēlas stiprināt sabiedrībā izpratni par zinātnes nozīmi kā Latvijas ekonomikas virzītājspēku. Tas, kas šodien ir jauns zinātniskais atklājums, rīt būs ekonomikās attīstības stūrakmens. Latvija ir guvusi būtiskus sasniegumus dažādās zinātņu jomās, piemēram, medicīnā un farmācijā un materiālu zinātnē, kas vainagojušies ar veiksmīgiem produktiem.

Izstāde #ZinātneLatvijai Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs aplūkojama no 2020. gada 7. janvāra līdz 7. februārim.

Avots: https://izm.gov.lv/lv/aktualitates/3847-7-janvari-latvijas-nacionalaja-biblioteka-atklas-izstadi-zinatnelatvijai