Blog Layout

VeA uzsāk projektu “Atbalsts Ventspils Augstskolas starptautiskās sadarbības projektu sagatavošanai pētniecībā un inovācijās”

jūl. 26, 2018

Ventspils Augstskola 2018. gada 2. jūlijā uzsāka īstenot projektu “Atbalsts Ventspils Augstskolas starptautiskās sadarbības projektu sagatavošanai pētniecībā un inovācijās” jeb “ATVASE”. Projekta darbība plānota līdz 2022. gada 31. decembrim.
Šī projekta ietvaros plānots veicināt Ventspils Augstskolas fakultāšu un augstskolas zinātnisko struktūrvienību (Inženierzinātņu institūta “Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs” (IZI VSRC), Viedo Tehnoloģiju pētniecības centra un Uzņēmējdarbības, inovāciju un reģionālās attīstības centra) iesaistīšanās dažādos tīklošanas pasākumos, lai veicinātu pētnieciskās sadarbības un finansējuma piesaistes projektu skaita pieaugumu, kā arī integrēšanos Eiropas Pētniecības infrastruktūru stratēģiskā foruma infrastruktūras objektos.

Projekta laikā plānotas darbības, lai atbalstītu augstskolas personālu:
  1. veidojot partnerības starptautisku projektu sagatavošanai “Apvārsnis 2020” un Eiropas Savienības 9. Ietvara programmās;
  2. rīkojot starptautiskas zinātniskas konferences un
  3. nodrošinot dalību JIV-ERIC konsorcijā
Projekta noslēgumā tiek plānots sasniegt vairākus būtiskus rezultātus:
  • sagatavot augstu novērtētus 10 starptautiskās sadarbības projektus,
  • noorganizēt 5 starptautiskas zinātniskās konferences,
  • īstenot 1 konsorcija sadarbības plānu,
  • nodrošināt 76 publicitātes pasākumus,
  • kā arī sniegt tehnisku atbalstu 2 koordinatoru darbam.
Projekta kopējās izmaksas ir plānotas 262 751,76 EUR un plānotais Eiropas Savienības Reģionālās attīstības fonda (ERAF) apjoms ir 223 339EUR. Projekta plānotais ilgums: 54 mēneši- no 2018. gada 1. jūlija līdz 2022.gada 31.decembrim.

Prorektore finanšu un administratīvajos jautājumos Sniedze Šama: “Šis projekts sniegs būtisku atbalstu Ventspils Augstskolai un IZI VSRC, gan kompensējot VeA budžetam radušās izmaksas, kas izveidojušās, sagatavojot augsti novērtētus projektu pieteikumus Horizon 2020 un citās Eiropas Savienības finansētās programmās, gan finansējot pētnieku dalību JIVE-ERIC konsorcija pasākumos”.

Share by: