Pašreiz eksistējošā elektroapgādes sistēma nenodrošina radioteleskopa nepārtrauktu darbību, elektroapgādes pārtraukuma gadījumā. Radioteleskopā RT-32 jau ir uzstādīts Perkin/ Wilson Type P100E dīzeļģenerators, kurš nodrošina automātisku ieslēgšanos elektroapgādes pārtraukuma gadījumā, tādējādi nodrošinot, ka elektroapgādes traucējumi un pārtraukumi neietekmē radioastronomiskos novērojumus.

Lai nodrošinātu elektroapgādes nepārtrauktību arī radioteleskopā RT-16, projekta ietvaros ir iegādāts analogs dīzeļģenerators. Dīzeļģenerators tiks ierīkots 30m attālumā esošajā RT-16 transformatoru apakšstacijā un ar zemē ieraktu kabeļlīniju tiks savienots ar RT-16 pagrabstāvā izvietojamu pārslēgšanās sistēmu, kura automātiski iedarbinās dīzeļģeneratoru ārējās elektroapgādes pārtraukuma gadījumos. Ārējās elektroapgādes atjaunošanās gadījumā ģenerators atslēgsies un automātiski pieslēgsies ārējam tīklam.

Iepirkumā par dīzeļģeneratora piegādi uzvarēja SIA “Energolukss”, dīzeļģenerators tika piegādāts 2019. gada 25. janvārī Irbenē. Plānots dīzeļģeneratora pieslēgšanu veikt 2019. gada vasarā.