Ventspils Augstskolas Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā veikta objekta RT-32 lāzerskenēšana un aerofotografēšana no drona ar mērķi iegūt 3D datus, pēc kuriem varētu noteikt radioteleskopa kupola izliekumu jeb matemātisko modeli.

Ar skeneri tika iegūts 3D punkta mākonis ar vairāk kā 3 miljardiem izmērītiem punktiem un ar dronu uzņemti vairāk kā 800 attēlu 3D modeļa rekonstrukcijai. Turpmāk paredzēta iegūto datu apstrāde, lai iegūtu RT-32 antenas matemātiskos modeļus dažādos tās stāvokļos.

Darbu rezultāti ļaus iegūt ļoti vērtīgu informāciju par RT-32 virsmas ģeometriju un tās iespējamām izmaiņām, radioteleskopu izmantojot dažādos leņķos attiecībā pret zemes virsmu, kā arī optimāli novietot datu uztverējus, kas kopā ļaus palielināt iekārtas uztveršanas efektivitāti un jutīgumu.

Darbus veica Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs sadarbībā ar  Rīgas Tehnisko Universitāti, SIA MikroKods, SIA GPS PARTNERS un Hexagon Geosystems/Leica Geosystems. Leica Geosystems nodrošināja skenera Leica ScanStation P40 3D Laser Scanner izmantošanas iespējas