Gada nogalē Ventspils Augstskolas (VeA) Inženierzinātņu institūts “Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas centrs” (VSRC) ar svinīgu ceremoniju atklāja virtuālo astronomijas enciklopēdiju.

13. decembra svinīgo pasākumu atklāja VSRC direktors Valdis Avotiņš, ar lepnumu, stāstot par paveikto un vēl plānoto. Šobrīd virtuālā enciklopēdijā ir pieejamas 36 no 48 tēmām par Saules sistēmu. Drīzumā būs arī pieejamas arī tēmas par kosmosa izpēti un apguvi, kā arī Tālo kosmosu. Enciklopēdijas mērķis ir iepazīstināt gan mazus, gan lielus par dažādām astronomijas tēmām latviešu valodā, jo mūsdienās liela daļa informācijas ir pieejamas tikai angļu valodā. Arī VeA rektors Kārlis Krēsliņš atzinīgi vērtēja gan paveikto un plānoto, jo kopumā paredzētas 100 dažādas tēmas astronomijas nozarē.

Virtuālo astronomijas enciklopēdiju sagatavojusi Anna Gintere no SIA “StarSpace”, kura svinīgajā atklāšanā prezentēja kāpēc darbojas astronomijas nozarē un kā tas iesākās. Lai arī kā pirmo izglītību Anna apguva medicīnu un pēc tam datorzinātnes, viņa jau ilgi interesējusies par kosmosu, astronomiju un zvaigznēm. Pasākums pulcēja gan pētniekus, gan studentus un fizikas skolotājus no Rīgas Tehniskās universitātes, Liepājas 6. vidusskolas, Rīgas Jāņa Poruka vidusskolas un Ventspils Augstskolas.

Pasākumu iemūžināja Kurzemes televīzija:

Bildes no virtuālās enciklopēdijas atklāšanas

Virtuālā astronomijas enciklopēdija pieejama VSRC mājaslapā vai seko linkam – https://ej.uz/astronomijasenciklopedija